Препарат для лікування карієсних порожнин молочних зубів на основі димаміну фтористого срібла
Опис
Препарат для лікування карієсних порожнин молочних зубів
на основі димаміну фтористого срібла
Паковання:
пластиковий флакон 5 мл
(на 100-200 аплікацій)
Розчини нітрату срібла вже давно застосовуються для запобігання карієсу та лікування надчутливого дентину. Для цих же цілей використовуються різні типи фторидів, зокрема фторид натрію.
Хоча карієс і надчутливість дентину відрізняються одна від одної, відомо, що для запобігання карієсу та лікування надчутливого дентину ефективним методом є блокування (ізоляція) проникних порожнин в органічних складник зуба за допомогою коагуляції протеїну нітратом срібла та утворення нерозчинних солей за допомогою фториду натрію.
Однак обидва вищевказаних методу мають як переваги, так і вади. Саме цим фактом пояснюється прагнення лікарів отримати у своє розпорядження новий засіб, що поєднує переваги вищезазначених методів, але водночас позбавлений їхніх вад.
Препарат САФОРАЙД (Saforide) розроблений після тривалих наукових досліджень і є засобом, здатним задовольнити найсуворіші вимоги лікарів-стоматологів.
Переваги препарату САФОРАЙД
Склад і опис препарату
Препарат САФОРАЙД представляє діамін фтористового срібла та має хімічну формулу Ag (NH3) 2F
Показання
Профілактика карієсу зубів, гальмування й припинення розвитку каріозного процесу або запобігання його рецидиву після проведеного лікування — захист пульпи зуба перед пломбуванням каріозної порожнини; зняття гіперстезії (підвищеної чутливості) дентина.
САФОРАЙД рекомендується для лікування молочних і постійних зубів, зокрема й у дорослих пацієнтів. Профілактична та лікувальна дія препарату САФОРАЙД зумовлена наявністю в ньому срібла та фтору. Одночасне впливом цих двох активних компонентів пояснюється бактерицидність препарату, його ремінералізувальна дія, що призводить не тільки до призуття каріозного процесу, але й до підвищення адгезії тканин зуба до пломбувальних матеріалів. Внаслідок хімічних реакцій препарату САФОРАЙД із мінеральними та білковими структурами зуба утворюються сполуки «запечатувальні» дентинні канальці, що призводить до зникнення гіперстезії дентину.
Тип дії
Нижче йдуть формули хімічних реакцій між препаратом САФОРАЙД (Saforide) і гідроксиапатитом (що містить зуба), і порівнянні хімічні реакції для нітрату срібла та фтористго натрію.
А. Нітрат срібла
Ca10 (PO4) 6 (OH) 2 + 20AgNO3 → 6Ag3PO4 + 10Ca+ + 20 (NO3) — + Ag2O + H2O
Кальцій перетворюється на розчинний нітрат кальцію, а отже, виводиться із зуба.
В. Фтористий натрій
Ca10 (PO4) 6 (OH) 2 + 20NaF → 10CaF2 + 6 (PO4) -3 + 20Na+ + 2 (OH) —
Фосфат перетворюється на розчинний фосфат натрію і також виводиться із зуба.
С. Препарат «SAFORIDE»
Ca10 (PO4) 6 (OH) 2 + Ag (NH3) 2F → Ag3PO4 + CaF2 + (NH4) + + (OH) —
Кальцій і фосфат перетворюються відповідно на фтористий кальцій і фосфат срібла,
, які впроваджуються в протеїни структури зуба і, у такий спосіб, зміцнюють сам зуб.
За клінікою
Препарат САФОРАЙД аналогів не має й безальтернативний.
Дія препарату САФОРАЙД (Saforide) можна описати в такий спосіб (див. схему):
Активні складники — Ag+, F-
Компоненти зуба — протеїн, мінеральні речовини
Продукти утворення — протеїн срібла, фосфат срібла, фтористий кальцій.
Основна дія — бактерицидна дія, уповільнення утворення нальоту, антиферментна дія, запобігання руйнуванню мінеральних речовин, кальцинуванню, оклюзії канальців дентину, ріцинуванню м'якого дентину, підвищенню ступеня адгезивності зуба до фосфатних цементів
Клінічна дія — запобігання карієсу, стабілізація каріозних процесів, запобігання повторному виникненню карієсу, терапія кореневого каналу, захист пульпи, зниження чутливості зуба.
Відсоток випадків зупинки розвитку каріозних процесів після застосування препарату САФОРАЙД складав:
61% — через 3 місяці,
69% — через 6 місяців,
88% — через 24 місяці,
97% — через 30 місяців.
Унаслідок прогрес розвитку каріозних процесів був різко уповільнений у 87 (93,5%) випадках, уже через 7 місяців.
Запалення куліни виявлено тільки в одному випадку з 90, крім 3 випадків запалення, які були виявлені під час першого огляду.
Всі 90 випадків були асимптоматичні та не виявили прояву апікальних каріозних зон. Отже, препарат САФОРАЙД не має травматичного впливу на кульпу.
Лікування препаратом САФОРАЙД має проводити лікар-стоматолог у клінікі з показань